Megismertünk és megtanultunk egy összetett gyakorlatsort az OH-alapképzésre épülő Kapcsolati OH továbbképzésen. Rajongok ezért a feladatért, mert gyönyörűen megmutatja, mik azok a minták, amiket a szüleinktől tanultunk el és alkalmazunk a párkapcsolati életünk során.
Ezt a gyakorlatsort már több ügyfelemmel megcsináltam. Van vele munka bőven, hiszen sok kártyával dolgozunk (30 db). Azonban van lehetőség arra, hogy 3 szakaszra bontsuk a feladatot, hogy legyen elég tere és ideje annak, aminek ki kell jönnie, vagy amit érdemes meglátni. Ezek után minél több lehetőségünk van beazonosítani a befolyásoló mintákat, vagy épp azokat, amiket már hátra hagytunk.
Egyik ügyfelem a feladat végén azt fogalmazta meg, hogy a gyakorlat segítségével meglátta, milyen gyermekkorában megtanult kapcsolati mintákat alkalmazott a volt feleségével. Felismerte továbbá, hogy miben fejlődött és mit kell még megtanulnia, hogy a következő párkapcsolatában a boldogabb és kiteljesítőbb kapcsolati minőséget tudja megtapasztalni.
Személyes véleményem szerint az ügyfelem által megfogalmazott rálátásnál nagyobb segítség nem kell egy önmagán dolgozó és önismereti munkát folytató embernek! Noha több módszer is elérhető, mégis azt gondolom, hogy az asszociációs kártyákkal való munka is hozzájárul ahhoz, hogy rendezettebb és örömtelibb legyen az élet! 😉
Hiszen azzal, hogy felismered a saját működésed alapjait, a gyökereit, tehát ebben az esetben azt, hogy melyik ősödnek a működése dominál a saját kapcsolati viselkedésedben, már nyeregben is vagy! Sokkal könnyebb úgy változtatni, hogy látod, mi a tiéd, és mi az, amit akarva, akaratlanul felvettél!
Egyszerűbbé válhat az elengedés, amikor konkrétan tudod, hogy mitől búcsúzol, hogy aztán az átalakulás számodra is kedvezőbb és komfortosabb helyzeteket eredményezzen.
Ha ennél személyesebb megoldást szeretnél, gyere el a stúdiómba, vagy keress meg online.
Bejegyzés kelt: 2020.06.08.
Képek forrása:
canva.com és saját szerkesztés
0 hozzászólás